Logo Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie

Obchody 25-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie

Ocena 0/5

4 października 2023r. w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie odbyła się uroczystość obchodów 25-lecia istnienia Placówki.

Z tej okazji przybyło wielu gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Maciej Małecki – Minister Aktywów Państwowych,  przedstawiciele Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (p. Hanna Michalczyk-Sabadyn i p. Barbara Grabiak), p. Grzegorz Dobrowolski – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie, p. Anna Pawłowska, która reprezentowała Starostwo Powiatowe w Sochaczewie,  p. Marek Fergiński – I Z-ca Burmistrza Miasta Sochaczew,  p. Jolanta Brzóska – Skarbnik Miasta Sochaczew,  p. Joanna Kamińska – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sochaczewie,  p. Agata Kalińska – Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie,  p. Katarzyna Kajak – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,  zaprzyjaźniony z nami ks. Andrzej Kita,  p. Zofia Berent – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie (oraz Dyrektor ŚDS w Sochaczewie latach 1998 – 2006),  p. Izabella Bińkowska – Dyrektor Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Sochaczewie  p. Monika Kacprzak – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 w Sochaczewie,  p. Renata Karaś – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie,  przedstawiciele Sochaczewskiego Centrum Kultury w Sochaczewie (p. Magdalena Franaszek-Niewiadomska i p. Jolanta Kawczyńska), p. Beata Furman – Dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie, p. Agnieszka Ambroziak – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Dom  na Szlaku” w Załuskowie, p. Kamila Gołaszewska-Kotlarz – Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „ATRIA” i „ANTARES” w Sochaczewie, p. Daniel Janiak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie,  p. Marlena Dębicka – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sochaczewie,  Dyrektorzy współpracujących z nami  GOPS-ów z Sochaczewa (p. Sylwia Szydzińska), Teresina (p. Katarzyna Wójcicka-Chłystek – z-ca Dyr.), Nowej Suchej (p. Jolanta Kalińska) i Młodzieszyna (p. Mariola Winnicka), p. Piotr Pętlak – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sochaczewie,  p. Anna Pawłowska – Dyrektor MOSiR w Sochaczewie,  p. Maryla i Mariusz Bajurscy  ze Stowarzyszenia „Kajakowcy Sochaczewa”, przedstawiciele Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Z Sercem Do Wszystkich”, p. Adam Barański – Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Sochaczew-Miasto,  delegacje z zaprzyjaźnionych SDS-ów z województwa mazowieckiego (z Przasnysza, Białusnego Lasku, Pionek, Wyszogrodu i Łubca), przedstawiciele lokalnych mediów, rodzice i opiekunowie naszych uczestników, poprzedni Dyrektorzy naszego Domu (Zofia Berent  - Dyrektor ŚDS w Sochaczewie latach 1998 – 2006, p. Marek Książek - Dyrektor ŚDS w Sochaczewie latach 2006 – 2008, p. Joanna Majewska-Dyrektor ŚDS w Sochaczewie latach 2008 – 2021).                                                                                                                                                            

Uroczystość rozpoczął p. Dyrektor Adrian Kamiński, który powitał gości. Następnie odbył się występ artystyczny w wykonaniu uczestników ŚDS. Kolejnym punktem programu była prezentacja „25 lat działalności ŚDS”. Po prezentacji  nadszedł czas na podziękowania i drobne upominki dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania i funkcjonowania naszej Placówki. Przybyli goście podziękowali za współpracę i wręczyli na ręce Dyrektora ŚDS upominki i kwiaty. Nasz Dom otrzymał od Marszałka Województwa Mazowieckiego p. Adama Struzika Medal Pamiątkowy „Pro Mazovia”  za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Wśród wielu upominków znalazł się także prezent od ratusza – nowoczesny piekarnik. Dyrektor ŚDS podziękował  wszystkim pracownikom Domu i rodzicom uczestników, a rodzice uczestników podziękowali Dyrektorowi i całej kadrze. Kolejnym punktem uroczystości był tort okolicznościowy, który wspólnie pokroili wszyscy Dyrektorzy Domu. Dopełnieniem naszej uroczystości był wspólny obiad i poczęstunek. Ciasta i owoce zorganizowali rodzice naszych uczestników. Jubileusz był bardzo udany pomimo niesprzyjającej pogody. Była to okazja do wzruszających wspomnień. Mamy nadzieję, że przyszłość naszego Domu też będzie pełna niezapomnianych chwil, sukcesów i nowych pomysłów.

 

Galeria zdjęć

Na zdjęciu mężczyzna podający dłoń drugiemu mężczyźnie Na zdjęciu stoją dwie koiety i dwóch mężczyzn. Kobiety i mężczyzna trzymają w rękach bukiety kwiatów edna z kobiet trzyma w rękach mikrofon i składa życzenia mężczyźnie. Na zdjęciu dwóch mężczyzn w garniturach, jeden z nich przemawia do mikrofonu Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn w garniturach, jeden z nich przemawia do mikrofonu Zdjęcie przedstawia dwóch mężczyzn. Jeden z nich wręcza drugiemu pamiątkowy medal i list gratulacyjny Na zdjęciu kobieta i dwóch mężczyzn, jeden z nich wręcza drugiemu list gratulacyjny Dwóch mężczyzn wręcza kosz z upominkami mężczyźnie, w tle grupa uśmiechniętych osób Na zdjęciu mężczyzna grający na keyboardzie, w tle grupa osób w białych t-shirtach z kolorowymi kwiatami z bibuły Zdjęcie przedstawia kilka osób w białycht-shirtach trzymających kolorową chustę animacyjną i kolorowe kwiaty z bibuły Zdjęcie przedstawia dwie kobiety i dwóch mężczyzn stojących przy dużym okolicznościowym torcie z racami Na zdjęciu grupa osób siedzących na krzesełakch pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Grupa osób przy okolicznościowym torcie Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Na zdjęciu mężczyzna w garniturze i pięć kobiet stojących przy okolicznościowym torcie, jedna z kobiet kroi tort Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia grupę osób w białych t-shirtach  trzymających kolorową chustę animacyjną i kolorowe kwiaty z bibuły Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia grupę stojących osób, każda z nich trzyma różę Na zdjęciu grupa tańczących osób w białych t-shirtach z kolorowymi kwiatami z bibuły Na zdjęciu kobieta trzymająca w ręku mikrofon, siedząca przy stole, na którym stoi telewizor Na zdjęciu grupa tańczących osób w białych t-shirtach z kolorowymi kwiatami z bibuły Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia dwie kobiety i dwóch mężczyzn przey dużym okolicznościowym torcie, kobiety kroją kroi tort Na zdjęciu dwie kobiety i mężczyzna, jedna z nich wręcza upominek mężczyźnie 	Na zdjęciu dwie kobiety i mężczyzna, jedna z nich wręcza upominek mężczyźnie Na zdjęciu trzy kobiety i mężczyzna, dwie z nich wręczają upominek mężczyźnie, w tle siedzą zaproszeni goście Dwie kobiety i trzech mężczyzna, jedna z nich wręcza upominek mężczyźnie w garniturze; w tle siedzą zaproszeni goście Zdjęcie przedstawia grupę tańczących osób w białych t-shirtach, trzymających w ręku kolorowe kwiaty z bibuły Zdjęcie przedstawia kilka osób w białych t-shirtach przykucających podczas zabawy z kolorową chustę animacyjną Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Zdjęcie przedstawia gości siedzących na krzesełkach pod namiotem Na zdjęiu prezent dla Placówki zapakowany w szary papier, przyozdobiony czerwną wstążką, w tle siedzą pod namiotami zaproszeni goście Zdjęcie przedstawia mężczyznę w garniturze przemawiającego przez mikrofon Na zdjęciu grupa tańczących osób w białych t-shirtach z kolorowymi kwiatami z bibuły, na pierwszym planie stoi śpiewająca kobieta
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności