Warsztaty twórcze - wykonywanie kwiatów z bibuły i krepiny
5 marca odbyły się w naszym Ośrodku warsztaty twórcze - robienie kwiatów z bibuły i krepiny. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji technik pracy z bibułą i krepiną. Uczestnicy poznali metodę skręcania brzegów bibuły oraz formowania wypukłych kształtów poprzez rozciąganie sztywnej krepiny. W części praktycznej podopieczni, przy wsparciu instruktorów, tworzyli poszczególne elementy kwiatów, łączyli je w całe rośliny, a na końcu formowali w ozdobne bukiety.
Każdy z uczestników wykonał kwiatek lub bukiet, który mógł wręczyć wybranej osobie lub zabrać do domu z okazji Dnia Kobiet. Warsztaty wpłynęły pozytywnie na samopoczucie podopiecznych, wzmacniając ich poczucie sprawstwa. Praca w grupie sprzyjała integracji i wymianie doświadczeń. Uczestnicy wykazywali duże zaangażowanie. Osoby z większymi deficytami manualnymi z powodzeniem wykonały prostsze formy kwiatowe przy zastosowaniu przygotowanych wcześniej półfabrykatów. Warsztaty zakończyły się wspólną prezentacją prac. Cel terapeutyczny i artystyczny został osiągnięty. Wykonane prace stały się estetyczną dekoracją Ośrodka.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!