przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
90297 odwiedzin
Klub Wsparcia Społecznego

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach Klubu Wsparcia Społecznego działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Sochaczewie. Projekt jest realizowany ze środków przyzanych przez Wojewodę Mazowieckiego, a realizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym "Z Sercem Do Wszystkich" we współpracy z sochaczewskim ŚDSem.

Działania Klubu zakładają utworzenie grup wsparcia, edukacyjnych, warsztatowych oraz poradnictwa psychologicznego dla członków rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.

Proponowane działania zapewniają kompleksową, wielospecjalistyczną pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez zmianę i wzmocnienie postaw ich opiekunów, osób bliskich bezpośrednio zaangażowanych w ich proces leczenia i rehabilitacji.

W naszej społeczności funkcjonują rodziny zmagające się z problemem choroby psychicznej, które nie korzystały dotychczas z żadnej formy pomocy pozalekarskiej, często z obawy przed reakcją innych członków społeczeństwa, dalszej rodziny. Udział w spotkaniach Klubu Wsparcia Społecznego daje szansę na wyjście z samotnego zmagania się z chorobą, bez konieczności instytucjonalnego, formalnego zobowiązania. Udział w proponowanych warsztatach daje szansę na uzyskanie pomocy przez osoby, które nie mają jeszcze odwagi aby otwarcie zmierzyć się z problemem choroby psychicznej. Jesteśmy przekonani, że efektem indywidualnego, pełnego zrozumienia i empatii podejścia będzie wyjście przez te osoby frontem do społeczeństwa i zaprzestanie ukrywania choroby, bezsilności i samotności.

 

Bliższe informacje można uzyskać dzwoniąc do Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczew, ul. Zamkowa 4a, tel. 46 863 55 80

A A A
22.08.2016
godz.12:04

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt