przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
84823 odwiedzin
Warsztaty z zakresu rehabilitacji osób z niepełnosprawnością psychiczną

W dniach 16-17.10.2014r. w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie odbyły się warsztaty z zakresu rehabilitacji osób z niepełnosprawnością psychiczną.

Organizatorem warsztatów było Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zakres tematyczny warsztatów obejmował:

  • biologiczne i psychospołeczne aspekty opieki psychiatrycznej
  • sposoby monitorowania postępów leczenia i aktywizacji osób z zaburzeniami psychicznymi
  • edukacja osób z zaburzeniami psychicznymi – wpływ zaburzeń na zdolność do nabywania wiedzy i umiejętności
  • prowadzenie treningów umiejętności społecznych
  • współpraca z rodziną pacjenta – prowadzenie zajęć edukacyjnych, wspierających z rodzinami osób z zaburzeniami psychicznym

W zajęciach brała udział kadra terapeutyczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie oraz w Łubcu, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Dziennego Domu Pomocy Społecznej, opiekunki świadczące specjalistyczne usługi w MOPS oraz Wolontariusze.

Warsztaty prowadzone były przez p. Joannę Rojek – specjalistkę psychologa klinicznego, psychoterapeutkę od wielu lat pracującą na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Powiatowego w Sochaczewie oraz prowadzącą własną praktykę kliniczną.

Warsztaty były niezmiernie przydatne i zasadne, umożliwiły odświeżenie wiedzy oraz uaktualnienie wiadomości na temat sposobów leczenia i  rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi.

A A A
20.10.2014
godz.10:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt