przejdź do Sochaczew.pl
68993 odwiedzin
Klub Wsparcia Społecznego

Od września br. wznowił swoją działalność Klub Wsparcia Społecznego w ramach projektu realizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” we współpracy partnerskiej ze Środowiskowym Domem Samopomocy współfinansowanego przez Wojewodę Mazowieckiego

 

Działanie dotyczy rozwinięcia oferty pomocowej dla rodzin i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Program ma na celu wzmocnienie systemu oparcia dla wymienionych osób poprzez ich aktywizację, poszerzanie wiedzy praktycznej z zakresu opieki, pielęgnacji, rehabilitacji i leczenia.

 

W ramach Klubu Wsparcia Społecznego będą odbywały się spotkania grup edukacyjnych, wsparcia oraz konsultacje ze specjalistami:

 

- Grupa edukacyjna z zakresu podstawowej wiedzy medyczno-pielęgniarskiej – prowadzona przez doświadczoną pielęgniarkę od lat pracującą z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Zajęcia będą poszerzone również o wiedzę z zakresu rehabilitacji ruchowej odnośnie sposobów utrzymania prawidłowej wagi ciała, ćwiczeń, które można samodzielnie wykonywać w warunkach domowych, ogólnego wpływu kondycji fizycznej na stan psychiczny człowieka.

- Grupa edukacyjna dla opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym – prowadzona przez psychologa z doświadczeniem w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi i upośledzeniem umysłowym.

- Grupa wsparcia dla członków rodzin i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi (intelektem w normie lub na granicy normy) – prowadzona przez terapeutę zajęciowego, osobę doświadczoną w pracy z osobami, które borykają się z problemem zaburzeń psychicznych. Jest to działanie, którego efektem będzie zjednoczenie i zintegrowanie rodzin, aby możliwe było podjęcie przez nich działań samopomocowych. Na spotkania grupy planujemy zaprosić specjalistów (pracownika socjalnego,  doradcę rodzinnego itp.).

- Indywidualne spotkania z psychologiem.

- Wyjazd integracyjny do gospodarstwa agroturystycznego dla osób uczestniczących w spotkaniach grup.

 

Działania w ramach projektu będą odbywały się po godzinie 16, w okresie od września do grudnia 2013r. w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie, ul. Zamkowa 4a.

 

Wszystkich niezbędnych informacji na temat spotkań w ramach Klubu udzielają pracownicy ŚDS od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod nr tel.: 046 863 55 80.

A A A
13.09.2013
godz.13:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość